De opleiding Bio-Farmaceutische Wetenschappen (BFW) bestaat uit een bacheloropleiding van drie jaar en een masteropleiding van twee jaar. De opleiding wordt gegeven aan de faculteit Wiskunde & Natuurwetenschappen (W&N) aan de Universiteit Leiden. Het onderwijs wordt verzorgd door het Leiden Amsterdam Centre for Drug Research (LACDR).
Het doel van de opleiding is het verkrijgen van kennis over geneesmiddelenontwikkeling in een zeer brede context. De studie richt zich op het gehele veld van ontwikkeling, van de synthese van een werkzame stof tot de toepassing in de mens.
Om op zo’n breed gebied kennis te verkrijgen worden vakken met verschillende kenmerken gevolgd. Zowel scheikundige, biologische, geneeskundige als farmaceutische vakken komen aan bod. Sommige vakken worden gevolgd samen met studenten Life, Science & technology (LST) en Molecular, Science & technology (MST). Naast colleges worden er ook veel practica gevolgd. De studie richt zich op geneesmiddelenonderzoek, hierin kunnen practica niet ontbreken. Doordat de studie uit veel vakken en practica bestaat is de studielast zwaar. Een BFW-student besteedt ongeveer 40 uur per week aan de studie.
Het LACDR verzorgt een heel groot deel van het onderwijs, ook stages en practica worden door de verschillende vakgroepen georganiseerd. Stages geven de student de kans om met lopend onderzoek mee te lopen en een beeld te krijgen van de praktijk. Studieadviseurs Christien Brouwer en Hans Kruijer ondersteunen de opleiding en prof. dr. J. Kuiper is als opleidingsdirecteur eindverantwoordelijk voor het curriculum.
De opleiding is groeiende, waren er tot een aantal jaar geleden ongeveer 30 studenten per jaar, inmiddels is dat gegroeid tot ongeveer 80. Dit jaar zijn er 107 eerstejaarsstudenten aan de opleiding begonnen. Toch is BFW nog een kleinschalige opleiding, studenten hebben door practica en groepswerk veel contact met elkaar, dit zorgt voor een gezellige en persoonlijke sfeer.
De opleiding is voortgekomen uit de opleiding farmacie. In 1984 is de opleiding farmacie in Leiden wegbezuinigd en is hier de opleiding Bio-Farmaceutische Wetenschappen voor in de plaats gekomen.